Author Archives: Hanna Piotrowska

Wyniki finału Potyczek Młodych Adminów 2015

organizatorzy

Za nami emocjonujące rozgrywki Finału Potyczek Młodych Adminów 2015! W sobotę 30 maja dwuosobowe zespoły przez trzy godziny rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Trzydziestu młodych kandydatów na adminów systemów linuksowych zawzięcie walczyło do ostatniej minuty.
kołobrzeg_2015-potyczki adminów-13
Na pewno było to nie tylko emocjonujące, ale i kształcące wydarzenie 😉

kołobrzeg_2015-potyczki adminów-28Trzy zwycięskie zespoły to: I m. Daniel Sawka i Maciej Janiszewski, II m. Mateusz Gozdek, Piotr Czytański – oba zespoły z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie; III m. Piotr Bujakowski z V LO w Krakowie i Antonio Rodriguez z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu. Pełne wyniki poniżej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału ponownie w przyszłym roku!

Miejsce UCZESTNICY Szkoła
1 Daniel Sawka,
Maciej Janiszewski
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 Mateusz Gozdek,
Piotr Czytański
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
3 Piotr Bujakowski,
Antonio Rodriguez
V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
4 Kacper Karczmarzyk,
Aleksander Cichoń
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
5 Damian Herman,
Wojciech Połowniak
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
6 Rafał Jarmakiewicz,
Marek Szyperek
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
7 Paweł Gryz,
Marcin Jędrzejewski
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
8 Bartosz Wojnarowicz,
Bartosz Rudnicki
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
9 Patryk Sieradzki,
Karol Jarosiński
Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
10 Artur Jamro,
Jakub Niemczuk
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie
11 Janusz Kapeluś,
Robert Laszuk
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
12 Bartek Kowalski,
Sebastian Kaczmarek
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
13 Robert Pasiński,
Igor Wiśniewski
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
14 Przemysław Kłódka,
Fabian Marcol
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
15 Krzysztof Baracz,
Jacek Janicki
Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali certyfikaty SUSE CLA PL

certCLA-PLoraz upominki od firm SUSE i Mawilux S.A.

Zwycięzcy otrzymali ponadto 6 staży w korporacji SUSE, 5 wejściówek na konferencję NGSec od Compendium CE, nagrody rzeczowe od Zachodniopomorskiego Oddziału PTI.
SUSE (Novell Polska) ufundował wszystkim finalistom vouchery na międzynarodowy egzamin SUSE CLA. Egzamin, w języku angielskim, został przeprowadzony w piątek. Ponad połowa zdających (świetny wynik!) uzyskała międzynarodowy certyfikat zawodowy!

suse-cla-logo

partnerzy

Wyniki etapu międzyszkolnego Potyczek Młodych Adminów

organizatorzy

Zakończyliśmy etap międzyszkolny “Potyczek Młodych Adminów“!
Młodzi kandydaci na administratorów sieci komputerowych byli świetnie przygotowani merytorycznie.
15 pierwszych zespołów przechodzi do finału, który odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 w ZS nr 1 w Kołobrzegu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Miejsce Zespół Szkoła
1 zespol_24 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 zespol_11 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
3 zespol_14 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
4 zespol_27 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
5 zespol_39 V LO w Krakowie
6 zespol_8 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
7 zespol_13 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
8 zespol_23 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie
9 zespol_15 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
10 zespol_12 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
11 zespol_26 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
12 zespol_25 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
13 zespol_9 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
14 zespol_38 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
15 zespol_19 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie
16 zespol_22 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu
17 zespol_6 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
18 zespol_18 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie
19 zespol_41 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
20 zespol_54 Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach
21 zespol_43 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
22 zespol_51 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
23 zespol_7 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
24 zespol_28 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
25 zespol_37 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
26 zespol_50 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
27 zespol_31 Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie
28 zespol_33 Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie
29 zespol_40 V LO w Krakowie
30 zespol_53 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
31 zespol_29 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w Siemianowicach Śląskich
32 zespol_5 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
33 zespol_16 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach
34 zespol_49 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
35 zespol_2 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
36 zespol_32 Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie
37 zespol_45 Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu
38 zespol_20 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie
39 zespol_1 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
40 zespol_42 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
41 zespol_30 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w Siemianowicach Śląskich
42 zespol_17 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach
43 zespol_4 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
44 zespol_44 Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu
45 zespol_3 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
46 zespol_35 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
47 zespol_47 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
48 zespol_10 Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju
49 zespol_52 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
50 zespol_46 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
51 zespol_48 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
52 zespol_34 Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie
53 zespol_36 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
54 zespol_21 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

partnerzy

Zakończyliśmy rejestrację na Potyczki Młodych Adminów

Już za parę dni szkoły z całej Polski zmierzą się w kolejnym etapie drugiej edycji konkursu Potyczki Młodych Adminów! W tym etapie młodzież sprawdzi nie tylko praktyczne umiejętności administracji systemami linuksowymi, ale i umiejętność współpracy w ramach dwuosobowych zespołów.  W dniach 13-17 kwietnia zespoły będą rywalizować w przestrzeni wirtualnej – rozwiązując zadania na przygotowanych “w chmurze” maszynach wirtualnych ze środowiskiem SUSE Linux 11 SP3.
Poniżej w tabelce podajemy listę szkół, biorących udział w konkursie, wraz z liczbą wystawionych zespołów i ich opiekunami.

Lp Nazwa szkoły Liczba zespołów Opiekun
1 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie 5 Sebastian Ślemp
2 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim 4 Mirosław Paja
3 Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju 1 Barbara Halska
4 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego 5 Dawid Bąk
5 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach 2 Andrzej Nowak
6 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie 4 Tomasz Greszata, Beata Reterska
7 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie 2 Sebastian Jermakowicz
8 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie 5 Ewa Rułan
9 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w Siemianowicach Śląskich 2 Robert Gralikowski
10 Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie 2 Radosław Perełka
11 Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie 2 Andrzej Cieślar
12 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu 4 Norbert Frańczuk
13 V LO w Krakowie 2 Agnieszka Tarnówka-Stec
14 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi 1 Rafał Borszyński
15 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim 2 Bogdan Basiak
16 Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu 2 Piotr Drabik
17 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach 3 Damian Chachulski
18 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich 2 Marcin Kaim
19 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku 3 Tomasz Wieteska
20 Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach 1 Anna Stopińska