Category Archives: Konkursy, zawody

Wyniki etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu “Potyczki Młodych Adminów”

W minioną sobotę – 27 maja odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu

“POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW”

Organizatorami konkursy byli: ZSLiT nr 1 w Warszawie, Cisco Polska oraz Suse Polska. Patronat honorowy nad konkursem przejął Prezydent m. st. Warszawy. Konkurs był połączeniem rywalizacji uczniów w dwóch kategoriach równolegle:

  1. Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi – w etapie finałowym konkursu spotkali się pasjonaci systemów linuksowych, którzy rozwiązywali zadania praktyczne w zespołach 2-osobowych. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 11 szkół z różnych regionów Polski.
  2. Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT – w tym konkursie spotkali się uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki rankingowe w międzynarodowym konkursie “NetRiders Competitions CCENT” w regionie: Europa i kraje Federacji Rosyjskiej, aby sprawdzić swoje umiejętności praktyczne z zakresu objętego programem Cisco CCNA Routing & Switching. Program ten jest realizowany w Akademiach Lokalnych Cisco w wielu polskich szkołach. Uczestnicy startowali w konkursie indywidualnie.

A oto wyniki konkursu:

Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi:

  • I miejsce:
    Błażej Orzechowski, Oskar Grudziński – Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych, Sczecin
    Bartosz Rudnicki, Sebastian Kłódka – Technikum Informatyczne SCI, Szczecin (*)
  • II miejsce:
    Adam Żmuda, Daniel Pławiak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
  • III miejsce:
    Michał Malka, Sebastian Komuda – Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, Mińsk Mazowiecki
  • IV miejsce:
    Dominik Toton, Sebastian Toton – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach
  • V miejsce:
    Jakub Półgęsek, Jakub Szeląg – Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych im. gen. Zajączka, Warszawa
  • VI miejsce:
    Michele Le Bichan, Maciej Jędrasik – XIV Liceum Ogólnokształcace im. S. Staszica, Warszawa
  • VII miejsce:
    Michał Jakubek, Krzysztof Słomski – I Liceum Ogólnokształcące, Jasło
  • VIII miejsce:
    Dawid Małysa, Ryszard Borzych – Zespół Szkół Łączności, Kraków
  • IX miejsce:
    Jan Śmiałkowski, Jakub Trefon – Zespół Szkół nr 1 w Piekarach śląskich
  • X miejsce:
    Marcinn Wach, Mateusz Przybyła, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO, Siemianowice Śląskie

Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT:

  • I miejsce:
    Adam Żmuda – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
  • II miejsce:
    Dominik Toton – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach, ul. Mickiewicza 13, Ropczyce
  • III miejsce (2 równorzędne nagrody):
    Arkadiusz Jabłoński – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Ignacego Lisa 2, Dębica
    Daniel Pławiak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
  • IV miejsce:
    Mateusz Adamczyk – Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, ul. Chorzowska 5, Gliwice
  • V miejsce:
    Bartosz Rudnicki – Technikum Informatyczne SCI, ul. Mazowiecka 13, Szczecin
  • VI miejsce:
    Artur Czernia – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Ignacego Lisa 2, Dębica
  • VII miejsce:
    Aleksander Mickiewicz – Zespół Szkół nr 1, Śląskie Zakłady Naukowe, ul. Sokolska 26, Katowice
  • VIII miejsce:
    Miłosz Jakubczyk – III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, ul. Narutowicza 53, Inowrocław
  • IX miejsce:
    Przemysław Kłódka – Szczecińskie Collegium Informatyczne, ul. Mazowiecka 13, Szczecin

Komunikat:

(*) – zespół uczniów z Technikum Informatycznego SCI ze Szczecina zgłosił odwołanie od wyników. Praca uczniów została ponownie przeanalizowana i odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść uczniów (na etapie sprawdzania pracy nie uwzględniono punktów za część zadania z powodu braku hasła).


Galeria fotograficzna z zawodów finałowych – już wkrótce 🙂

 

Potyczki Młodych Adminów 2016 zakończone

potyczki-adminow-2016 organizatorzy
potyczki-adminow-2016smb
Finał ogólnopolskich Potyczek Młodych Adminów 2016 odbył się w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Warszawie.
Po etapie szkolnym i międzyszkolnym do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 15-cie dwuosobowych zespołów z Polski i jeden zespół z Pragi czeskiej.

W minioną sobotę przez 2,5 godziny zespoły te rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie.
Trzydziestu dwóch młodych kandydatów na adminów systemów linuksowych zawzięcie walczyło do ostatniej minuty. Wyniki zmagań – poniżej, w tabeli nr 1.
Po zmaganiach związanych z systemami operacyjnymi SUSE Linux zespoły zmierzyły się w dodatkowej, również praktycznej konkurencji, polegającej na konfigurowaniu urządzeń sieciowych CISCO. Wyniki tej konkurencji zamieszczono w tabeli nr 2.

W niedzielę młodzież oraz część nauczycieli przystąpili do egzaminu prowadzonego w języku angielskim na międzynarodowy certyfikat Certified Linux Administrator. Egzamin był bezpłatny, a fundatorem voucherów dla wszystkich finalistów była firma SUSE. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali świadectwa udziału, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator). Ponadto zwycięskie zespoły otrzymały wejściówki na międzynarodową konferencję NGSec 2016 ufundowane przez Compendium CE oraz sprzęt sieciowy od CISCO.

Dwa dni Finału młodzież spędziła bardzo intensywnie – nie tylko na zadaniach konkursowych. Zwiedzano miasto z przewodnikiem, bawiono się przy grillu, obejrzano pokaz kolorowych Fontann i spacerowano na Starym Mieście.
W organizacji Finału Potyczek największa odpowiedzialność i główny ciężar pracy przypadły gospodarzowi – Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Świetnie przygotowane sale, sprawnie przenoszony i przygotowywany sprzęt, logistyka i zaplecze, obsługa biurowa – wszystko było bez zarzutu.
Patronat Prezydent Miasta Warszawy, zaangażowanie Biura Edukacji Warszawy pozwoliło na sfinansowanie pobytu młodzieży i nauczycielom.
Przygotowanie i sprawdzanie zadań na Potyczki to było odpowiedzialne zadanie specjalistów z On-line Education, oraz Norberta Franczuka z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.
potyczki-adminow-2016 partnerzy


tabela nr 1

Potyczki Młodych Adminów 2015 – wyniki Finału
Lp. KOD zespołu Uczestnicy Szkoła opiekun
1 pma_2016_37 Daniel Pławiak Tomasz Warszawin Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Daniel Dąber
2 pma_2016_27 Piotr Kwiatek Hubert Mandał Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim Mirosław Paja
3 pma_2016_34 Adam Żmuda Bartłomiej Szewczyk Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Daniel Dąber
4 pma_2016_47 Michał Gawlicki Łukasz Zmysło Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach Daniel Kuśka
5 pma_2016_54 Dominik Toton Sebastian Toton Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach Maciej Matusik
6 pma_2016_29 Maciej Kowalski Bartłomiej Boruciński Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim Tadeusz Wiszowaty
7 pma_2016_35 Marcin Żakowski Rafał Skrzypiński Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Daniel Dąber
8 pma_2016_17 Bartosz Rudnicki Przemysław Kłódka Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk
9 pma_2016_19 Bartołomiej Szyszko Krystian Kujawski Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk
10 pma_2016_59 Artur Puzio Michał Rokita XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie Hanna Stachera
11 pma_2016_61 Mateusz Pioch Paweł Bańczak Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku Jerzy Kluczewski
12 pma_2016_81 Alan Hebel Kamil Romiński Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku Witold Ochnik
13 pma_2016_10 Paweł Zieliński Kamil Hoś Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich Marcin Kaim
14 pma_2016_18 Damian Herman Wojciech Połowniak Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk
15 pma_2016_91 David Podroužek Martin Slanina  Smichovska Stredni Prumyslova Skola Martin Beránek
16 pma_2016_20 Michał Kasprzak Mateusz Zarzycki Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk

tabela nr 2

cz. 2: “Cisco Routing & Switching”
MIEJSCE UCZESTNIK 1 UCZESTNIK 2 SZKOŁA
1 Adam Żmuda Bartłomiej Szewczyk Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 Marcin Żakowski Rafał Skrzypiński Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
3 Paweł Zieliński Kamil Hoś Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
4 Dominik Toton Sebastian Toton Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach
5 Daniel Pławiak Tomasz Warszawin Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
6 Michał Kasprzak Mateusz Zarzycki Technikum Informatyczne SCI
7 Artur Puzio Michał Rokita XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
8 Michał Gawlick Łukasz Zmysło Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach
9 David Podroužek Martin Slanina Smichovska Stredni Prumyslova Skola
10 Maciej Kowalski Bartłomiej Boruciński Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
11 Damian Herman Wojciech Połowniak Technikum Informatyczne SCI
12 Bartosz Rudnicki Przemysław Kłódka Technikum Informatyczne SCI
13 Mateusz Pioch Paweł Bańczak Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
14 Piotr Kwiatek Hubert Mandał Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
15 Alan Hebel Kamil Romiński Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
16 Bartłomiej Szyszko Krystian Kujawski Technikum Informatyczne SCI

Finał Potyczek Młodych Adminów 2016 -harmonogram

potyczki-adminow-2016smbWarszawa 3-5 czerwca 2016
Miejsce konkursu:
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 Warszawa ul.Wiśniowa 56
 

3.06.2016 – PIĄTEK

16:00 – 20:00 Rejestracja uczestników, rozdanie identyfikatorów i ew. materiałów promocyjnych

4.06.2016 – SOBOTA

8:00 – 8:45 Rejestracja uczestników – losowanie stanowisk
8:45 – 9:00 Uroczysta Inauguracja konkursu
9:00 – 11:30 Zawody finałowe cz. I – główna PMA – udział wszystkich finalistów
11:45 – 13:45 Zawody finałowe cz. II –

dodatkowa konkurencja Cisco

13:45 – 14:45 obiad/bufet szkolny podział na II tury obiadowe
15:30 – 18:30 Wycieczka po mieście
19:00 – 20:30 OGŁOSZENIE WYNIKÓW
rozdanie nagród
Kolacja – GRILL
20:30 – 22:00 Stare Miasto – Fontanny powrót do miejsc zakwaterowania we własnym zakresie

5.06.2016 – NIEDZIELA

8:30 Losowanie stanowisk egzaminacyjnych
9:00 – 11:30 Egzamin CLA dla wszystkich finalistów
11:30 – 12:00 Poczęstunek Kawa/herbata/kanapki/ciastka

KONIEC KONKURSU!!!

organizatorzymale

Wyniki etapu ogólnopolskiego – międzyszkolnego konkursu “Potyczki Młodych Adminów 2016”

organizatorzymale
potyczki-adminow-2016smb

Zakończyliśmy etap ogólnopolski, międzyszkolny “Potyczek Młodych Adminów 2016“! Wzięło w nim udział 90 zespołów z 41 szkół.
Młodzi kandydaci na administratorów sieci komputerowych byli świetnie przygotowani merytorycznie.
15 pierwszych zespołów przechodzi do finału, który odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2016 w Warszawie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

lp punkty miejsce Nazwa zespołu szkoła
1 40 1 pma_2016_37 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 34 2 pma_2016_59 XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
3 32 3 pma_2016_35 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
4 30 4 pma_2016_47 Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach
5 28 5 pma_2016_17 Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie
6 28 5 pma_2016_18 Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie
7 28 5 pma_2016_34 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
8 24 6 pma_2016_54 Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach
9 24 6 pma_2016_76 Liceum Ogólnokształcące nr III im. A. Mickiewicza we Wrocławiu
10 24 6 pma_2016_20 Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie
11 23 7 pma_2016_27 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
12 22 8 pma_2016_10 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
13 22 8 pma_2016_61 Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
14 22 8 pma_2016_81 Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
15 21 9 pma_2016_19 Technikum Informatyczne SCI
16 20 10 pma_2016_29 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
17 20 10 pma_2016_44 Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu
18 20 10 pma_2016_67 Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
19 20 10 pma_2016_90 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
20 20 10 pma_2016_11 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
21 19 11 pma_2016_7 Zespół Szkół nr 10 im. Stanislawa Staszica
22 19 11 pma_2016_8 Zespół Szkół nr 10 im. Stanislawa Staszica
23 19 11 pma_2016_31 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
24 19 11 pma_2016_87 Technikum nr 4 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju
25 18 12 pma_2016_9 I Liceum Ogólnokształcące im.Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle
26 18 12 pma_2016_28 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
27 17 13 pma_2016_33 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
28 16 14 pma_2016_14 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych “Cogito” w Siemianowicach Śląskich
29 16 14 pma_2016_43 Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie
30 16 14 pma_2016_52 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy k.Poznania
31 16 14 pma_2016_62 Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini
32 16 14 pma_2016_80 Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
33 16 14 pma_2016_60 XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
34 15 15 pma_2016_30 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
35 15 15 pma_2016_46 Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach
36 15 15 pma_2016_79 Zespół Szkół Technicznych o Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
37 14 16 pma_2016_32 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie
38 14 16 pma_2016_36 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
39 14 16 pma_2016_45 Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu
40 14 16 pma_2016_49 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy k.Poznania
41 13 17 pma_2016_42 Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie
42 12 18 pma_2016_21 Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie
43 12 18 pma_2016_41 Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie
44 12 18 pma_2016_51 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy k.Poznania
45 12 18 pma_2016_65 V Liceum Ogólnokształcące w Bielska-Bialej
46 12 18 pma_2016_89 Technikum nr 4 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju
47 10 19 pma_2016_25 Zespół Szkół Nr 9 w Koszalinie
48 10 19 pma_2016_53 Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach
49 10 19 pma_2016_88 Technikum nr 4 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju
50 8 20 pma_2016_1 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
51 8 20 pma_2016_4 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
52 8 20 pma_2016_6 Zespół Szkół Technicznych w Chełmie
53 8 20 pma_2016_12 .Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
54 8 20 pma_2016_15 Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu
55 8 20 pma_2016_22 Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie
56 8 20 pma_2016_24 Zespół Szkół Nr 9 w Koszalinie
57 8 20 pma_2016_26 Technikum Informatyczne “Computer College” w Koszalinie
58 8 20 pma_2016_48 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie
59 8 20 pma_2016_50 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy k.Poznania
60 8 20 pma_2016_73 Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach
61 8 20 pma_2016_74 Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach
62 8 20 pma_2016_75 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu
63 6 21 pma_2016_2 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
64 6 21 pma_2016_3 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
65 6 21 pma_2016_5 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
66 6 21 pma_2016_68 Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
67 6 21 pma_2016_70 Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie
68 6 21 pma_2016_71 Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie
69 6 21 pma_2016_85 Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
70 6 21 pma_2016_86 Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
71 4 22 pma_2016_13 .Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
72 4 22 pma_2016_16 Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu
73 4 22 pma_2016_56 Noworudzka Szkoła Techniczna
74 4 22 pma_2016_66 V Liceum Ogólnokształcące w Bielska-Bialej
75 4 22 pma_2016_84 Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
76 3 23 pma_2016_64 Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu
77 0 pma_2016_23 Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach
78 0 pma_2016_38 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu
79 0 pma_2016_39 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu
80 0 pma_2016_40 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu
81 0 pma_2016_55 Noworudzka Szkoła Techniczna
82 0 pma_2016_57 Noworudzka Szkoła Techniczna
83 0 pma_2016_58 Noworudzka Szkoła Techniczna
84 0 pma_2016_63 Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini
85 0 pma_2016_69 Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie
86 0 pma_2016_72 Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie
87 0 pma_2016_77 Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu
88 0 pma_2016_78 Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu
89 0 pma_2016_82 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim
90 0 pma_2016_83 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu

Koniec rejestracji na Potyczki Młodych Adminów 2016

Od dzisiaj, 16.05.2016, trwa etap ogólnopolski, międzyszkolny Potyczek Młodych Adminów!
W tym etapie młodzież sprawdzi nie tylko praktyczne umiejętności administracji systemami linuksowymi, ale i umiejętność współpracy w ramach dwuosobowych zespołów.
Do etapu ogólnopolskiego Potyczek zarejestrowało się 90 zespołów z 41 szkół.

W dniach 16-21 maja zespoły będą rywalizować w przestrzeni wirtualnej – rozwiązując zadania na przygotowanych “w chmurze” maszynach wirtualnych ze środowiskiem SUSE Linux 11 SP3.

Wszyscy uczestnicy (oraz szkoły, które reprezentują) otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Na 15 finalistów i zwycięzców – czekają cenne nagrody: certyfikaty CLA PL od SUSE oraz On-line Education, vouchery na egzaminy na SUSE CNA od SUSE, wejściówki na konferencję NgSec od Compendium CE oraz nagrody rzeczowe.
Na Finał nasz partner – firma CISCO przygotowała specjalne zadanie z zakresu technologii sieciowych jako konkurencję dodatkową – i specjalne nagrody 🙂

Patronat nad Finałem objął Urząd Dzielnicy Mokotów Warszawy fundując równocześnie wszystkim finalistom i ich opiekunom noclegi w Warszawie oraz wycieczkę po mieście z przewodnikiem.

Potyczki młodych adminów 2016

organizatorzymale
potyczki-adminow-2016smbTrzeci konkurs dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych – w formule czysto praktycznej, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii egzaminów on-line na maszynach wirtualnych
dla: uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych
Szczególnie przydatne przyszłym informatykom i teleinformatykom – wiedza i umiejętności objęte konkursem wchodzą w zakres kwalifikacji E.13 “Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami“.

Po raz pierwszy biorą udział zespoły z innych krajów!

Wszystkie szkoły, które zgłosiły zespoły do II etapu będą mogły delegować po 2 nauczycieli do Akademii Technicznej SUSE rozpoczynającej się we wrześniu!
Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konkursie, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator)! Ponadto finaliści otrzymają vouchery egzaminu testowego SUSE 050-720 na międzynarodowy certyfikat CLA SUSE CLA 11.
Wśród nagród dla zwycięskich zespołów – między innymi – wejściówki na międzynarodową konferencję NGSec 2016.

Potyczki administratorów odbywają się w rzeczywistych systemach serwerowych – to rywalizacja w praktycznym wykorzystaniu posiadanej wiedzy. Zespoły uczniowskie rozwiązują zadania w trybie zdalnym (on-line) na maszynach wirtualnych w systemie egzaminacyjnym organizatora.

Każda szkoła może zgłosić do Konkursu maksymalnie 5 dwuosobowych zespołów.

Terminy w roku 2016

  • zgłoszenia szkół od dnia 1 kwietnia do 10 maja 2016 Rejestracja zakończona. Do etapu II weszło 90 zespołów z 41 szkół ponadgimnazjalnych.
  • etap II ogólnopolski (on-line) 16-21 maja 2016, wyniki 23 maja
  • etap III finał (Warszawa) 4-5 czerwiec 2016.

Opis etapów konkursu podany jest w regulaminie konkursu ––tutaj—-

Organizatorzy konkursu:

SUSE Polska, On-Line Education
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu


Warunki techniczne

––tutaj—-

Regulamin konkursu

––tutaj—-

Obowiązujący zakres materiału

––tutaj—-

Zadania poprzednich edycji

––tutaj—-

Kontakt ws konkursu

Podstawowy kontakt – konkurs@oedu.pl
Lucyna Pyzik – lpyzik[at]oedu.pl –  organizacja konkursu
Krzysztof Kubik – kkubik[at]oedu.pl – sprawy techniczne
Małgorzata Piotrowska – mpiotrowska[at]oedu.pl – koordynacja i ogólne wsparcie 😉


Patronat merytoryczny:

Academy2cRGB_94x89Compendium_logolpi-full-logo-small

Patronat organizacyjny:

Urząd Dzielnicy Mokotów

Patronat medialny:

osworld-kwadratmn

SUSE_Link_suse_pl_646x106


Wyniki finału Potyczek Młodych Adminów 2015

organizatorzy

Za nami emocjonujące rozgrywki Finału Potyczek Młodych Adminów 2015! W sobotę 30 maja dwuosobowe zespoły przez trzy godziny rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Trzydziestu młodych kandydatów na adminów systemów linuksowych zawzięcie walczyło do ostatniej minuty.
kołobrzeg_2015-potyczki adminów-13
Na pewno było to nie tylko emocjonujące, ale i kształcące wydarzenie 😉

kołobrzeg_2015-potyczki adminów-28Trzy zwycięskie zespoły to: I m. Daniel Sawka i Maciej Janiszewski, II m. Mateusz Gozdek, Piotr Czytański – oba zespoły z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie; III m. Piotr Bujakowski z V LO w Krakowie i Antonio Rodriguez z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu. Pełne wyniki poniżej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału ponownie w przyszłym roku!

Miejsce UCZESTNICY Szkoła
1 Daniel Sawka,
Maciej Janiszewski
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 Mateusz Gozdek,
Piotr Czytański
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
3 Piotr Bujakowski,
Antonio Rodriguez
V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
4 Kacper Karczmarzyk,
Aleksander Cichoń
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
5 Damian Herman,
Wojciech Połowniak
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
6 Rafał Jarmakiewicz,
Marek Szyperek
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
7 Paweł Gryz,
Marcin Jędrzejewski
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
8 Bartosz Wojnarowicz,
Bartosz Rudnicki
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
9 Patryk Sieradzki,
Karol Jarosiński
Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
10 Artur Jamro,
Jakub Niemczuk
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie
11 Janusz Kapeluś,
Robert Laszuk
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
12 Bartek Kowalski,
Sebastian Kaczmarek
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
13 Robert Pasiński,
Igor Wiśniewski
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
14 Przemysław Kłódka,
Fabian Marcol
Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
15 Krzysztof Baracz,
Jacek Janicki
Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali certyfikaty SUSE CLA PL

certCLA-PLoraz upominki od firm SUSE i Mawilux S.A.

Zwycięzcy otrzymali ponadto 6 staży w korporacji SUSE, 5 wejściówek na konferencję NGSec od Compendium CE, nagrody rzeczowe od Zachodniopomorskiego Oddziału PTI.
SUSE (Novell Polska) ufundował wszystkim finalistom vouchery na międzynarodowy egzamin SUSE CLA. Egzamin, w języku angielskim, został przeprowadzony w piątek. Ponad połowa zdających (świetny wynik!) uzyskała międzynarodowy certyfikat zawodowy!

suse-cla-logo

partnerzy

Wyniki etapu międzyszkolnego Potyczek Młodych Adminów

organizatorzy

Zakończyliśmy etap międzyszkolny “Potyczek Młodych Adminów“!
Młodzi kandydaci na administratorów sieci komputerowych byli świetnie przygotowani merytorycznie.
15 pierwszych zespołów przechodzi do finału, który odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 w ZS nr 1 w Kołobrzegu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Miejsce Zespół Szkoła
1 zespol_24 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 zespol_11 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
3 zespol_14 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
4 zespol_27 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
5 zespol_39 V LO w Krakowie
6 zespol_8 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
7 zespol_13 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
8 zespol_23 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie
9 zespol_15 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
10 zespol_12 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego
11 zespol_26 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
12 zespol_25 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
13 zespol_9 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
14 zespol_38 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
15 zespol_19 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie
16 zespol_22 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu
17 zespol_6 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
18 zespol_18 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie
19 zespol_41 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
20 zespol_54 Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach
21 zespol_43 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
22 zespol_51 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
23 zespol_7 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
24 zespol_28 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
25 zespol_37 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
26 zespol_50 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
27 zespol_31 Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie
28 zespol_33 Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie
29 zespol_40 V LO w Krakowie
30 zespol_53 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
31 zespol_29 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w Siemianowicach Śląskich
32 zespol_5 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
33 zespol_16 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach
34 zespol_49 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
35 zespol_2 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
36 zespol_32 Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie
37 zespol_45 Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu
38 zespol_20 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie
39 zespol_1 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
40 zespol_42 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
41 zespol_30 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w Siemianowicach Śląskich
42 zespol_17 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach
43 zespol_4 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
44 zespol_44 Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu
45 zespol_3 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
46 zespol_35 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
47 zespol_47 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
48 zespol_10 Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju
49 zespol_52 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
50 zespol_46 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
51 zespol_48 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
52 zespol_34 Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie
53 zespol_36 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
54 zespol_21 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

partnerzy

Zakończyliśmy rejestrację na Potyczki Młodych Adminów

Już za parę dni szkoły z całej Polski zmierzą się w kolejnym etapie drugiej edycji konkursu Potyczki Młodych Adminów! W tym etapie młodzież sprawdzi nie tylko praktyczne umiejętności administracji systemami linuksowymi, ale i umiejętność współpracy w ramach dwuosobowych zespołów.  W dniach 13-17 kwietnia zespoły będą rywalizować w przestrzeni wirtualnej – rozwiązując zadania na przygotowanych “w chmurze” maszynach wirtualnych ze środowiskiem SUSE Linux 11 SP3.
Poniżej w tabelce podajemy listę szkół, biorących udział w konkursie, wraz z liczbą wystawionych zespołów i ich opiekunami.

Lp Nazwa szkoły Liczba zespołów Opiekun
1 Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie 5 Sebastian Ślemp
2 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim 4 Mirosław Paja
3 Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju 1 Barbara Halska
4 Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego 5 Dawid Bąk
5 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach 2 Andrzej Nowak
6 Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie 4 Tomasz Greszata, Beata Reterska
7 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie 2 Sebastian Jermakowicz
8 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie 5 Ewa Rułan
9 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w Siemianowicach Śląskich 2 Robert Gralikowski
10 Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie 2 Radosław Perełka
11 Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie 2 Andrzej Cieślar
12 Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu 4 Norbert Frańczuk
13 V LO w Krakowie 2 Agnieszka Tarnówka-Stec
14 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi 1 Rafał Borszyński
15 Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim 2 Bogdan Basiak
16 Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu 2 Piotr Drabik
17 Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach 3 Damian Chachulski
18 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich 2 Marcin Kaim
19 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku 3 Tomasz Wieteska
20 Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach 1 Anna Stopińska

Potyczki Młodych Adminów 2015

organizatorzymale
potyczki adminow 2015smDrugi konkurs dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych – w formule czysto praktycznej, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii egzaminów on-line na maszynach wirtualnych
dla: uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych
Szczególnie przydatne przyszłym informatykom i teleinformatykom – wiedza i umiejętności objęte konkursem wchodzą w zakres kwalifikacji E.13 “Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami“.

Wśród nagród dla zwycięskich zespołów – staże w amerykańskiej korporacji IT, wejściówki na międzynarodową konferencję NGSec 2015. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konkursie, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator)! Ponadto finaliści otrzymają vouchery egzaminu testowego SUSE 050-720 na międzynarodowy certyfikat CLA SUSE CLA 11. Partnerzy ufundowali ponadto szereg upominków dla zwycięzców i uczestników Finału.

Potyczki administratorów odbywają się w rzeczywistych systemach serwerowych – to rywalizacja w praktycznym wykorzystaniu posiadanej wiedzy. Zespoły uczniowskie rozwiązują zadania w trybie zdalnym (on-line) na maszynach wirtualnych w systemie egzaminacyjnym organizatora.

partnerzy3

Terminy na rok szkolny 2015

  • zgłoszenia szkół do dnia  8 kwietnia 2015,
  • II etap (on-line)  13-17 kwiecień 2015. Dla chętnych porozmawiać na fb: facebook
  • finał (ZS 1 w Kołobrzegu) 29-31 maj 2015. Dla chętnych porozmawiać na fb: facebook

Opis etapów konkursu podany jest w regulaminie konkursu ––tutaj—-

Organizatorzy konkursu:

Novell Polska – SUSE oraz On-Line Education
Współorganizatorzy techniczni i logistyczni: Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu


Warunki techniczne

––tutaj—-

Regulamin konkursu

––tutaj—-

Obowiązujący zakres materiału

––tutaj—-

Kontakt ws konkursu

Lucyna Pyzik – lpyzik[at]oedu.pl – sprawy ogólne, organizacja konkursu
Krzysztof Kubik  – kubik.krzysztof[at]leniwyadmin.pl – sprawy techniczne
Hanna Piotrowska – hanna.piotrowska[at]oedu.pl – sprawy administracyjne


Patronat merytoryczny:

Compendium_logokoweziu_logo_min   lpi-full-logo-small  PTI Oddział ZachodniopomorskilPWSBiAlogo  mawilux

Patronat medialny:

osworld-kwadratmn

SUSE_Link_suse_pl_646x106