Potyczki Młodych Adminów 2016 zakończone

potyczki-adminow-2016 organizatorzy
potyczki-adminow-2016smb
Finał ogólnopolskich Potyczek Młodych Adminów 2016 odbył się w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Warszawie.
Po etapie szkolnym i międzyszkolnym do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 15-cie dwuosobowych zespołów z Polski i jeden zespół z Pragi czeskiej.

W minioną sobotę przez 2,5 godziny zespoły te rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie.
Trzydziestu dwóch młodych kandydatów na adminów systemów linuksowych zawzięcie walczyło do ostatniej minuty. Wyniki zmagań – poniżej, w tabeli nr 1.
Po zmaganiach związanych z systemami operacyjnymi SUSE Linux zespoły zmierzyły się w dodatkowej, również praktycznej konkurencji, polegającej na konfigurowaniu urządzeń sieciowych CISCO. Wyniki tej konkurencji zamieszczono w tabeli nr 2.

W niedzielę młodzież oraz część nauczycieli przystąpili do egzaminu prowadzonego w języku angielskim na międzynarodowy certyfikat Certified Linux Administrator. Egzamin był bezpłatny, a fundatorem voucherów dla wszystkich finalistów była firma SUSE. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali świadectwa udziału, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator). Ponadto zwycięskie zespoły otrzymały wejściówki na międzynarodową konferencję NGSec 2016 ufundowane przez Compendium CE oraz sprzęt sieciowy od CISCO.

Dwa dni Finału młodzież spędziła bardzo intensywnie – nie tylko na zadaniach konkursowych. Zwiedzano miasto z przewodnikiem, bawiono się przy grillu, obejrzano pokaz kolorowych Fontann i spacerowano na Starym Mieście.
W organizacji Finału Potyczek największa odpowiedzialność i główny ciężar pracy przypadły gospodarzowi – Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Świetnie przygotowane sale, sprawnie przenoszony i przygotowywany sprzęt, logistyka i zaplecze, obsługa biurowa – wszystko było bez zarzutu.
Patronat Prezydent Miasta Warszawy, zaangażowanie Biura Edukacji Warszawy pozwoliło na sfinansowanie pobytu młodzieży i nauczycielom.
Przygotowanie i sprawdzanie zadań na Potyczki to było odpowiedzialne zadanie specjalistów z On-line Education, oraz Norberta Franczuka z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.
potyczki-adminow-2016 partnerzy


tabela nr 1

Potyczki Młodych Adminów 2015 – wyniki Finału
Lp. KOD zespołu Uczestnicy Szkoła opiekun
1 pma_2016_37 Daniel Pławiak Tomasz Warszawin Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Daniel Dąber
2 pma_2016_27 Piotr Kwiatek Hubert Mandał Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim Mirosław Paja
3 pma_2016_34 Adam Żmuda Bartłomiej Szewczyk Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Daniel Dąber
4 pma_2016_47 Michał Gawlicki Łukasz Zmysło Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach Daniel Kuśka
5 pma_2016_54 Dominik Toton Sebastian Toton Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach Maciej Matusik
6 pma_2016_29 Maciej Kowalski Bartłomiej Boruciński Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim Tadeusz Wiszowaty
7 pma_2016_35 Marcin Żakowski Rafał Skrzypiński Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Daniel Dąber
8 pma_2016_17 Bartosz Rudnicki Przemysław Kłódka Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk
9 pma_2016_19 Bartołomiej Szyszko Krystian Kujawski Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk
10 pma_2016_59 Artur Puzio Michał Rokita XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie Hanna Stachera
11 pma_2016_61 Mateusz Pioch Paweł Bańczak Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku Jerzy Kluczewski
12 pma_2016_81 Alan Hebel Kamil Romiński Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku Witold Ochnik
13 pma_2016_10 Paweł Zieliński Kamil Hoś Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich Marcin Kaim
14 pma_2016_18 Damian Herman Wojciech Połowniak Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk
15 pma_2016_91 David Podroužek Martin Slanina  Smichovska Stredni Prumyslova Skola Martin Beránek
16 pma_2016_20 Michał Kasprzak Mateusz Zarzycki Technikum Informatyczne SCI Dawid Bąk

tabela nr 2

cz. 2: “Cisco Routing & Switching”
MIEJSCE UCZESTNIK 1 UCZESTNIK 2 SZKOŁA
1 Adam Żmuda Bartłomiej Szewczyk Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
2 Marcin Żakowski Rafał Skrzypiński Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
3 Paweł Zieliński Kamil Hoś Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
4 Dominik Toton Sebastian Toton Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach
5 Daniel Pławiak Tomasz Warszawin Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
6 Michał Kasprzak Mateusz Zarzycki Technikum Informatyczne SCI
7 Artur Puzio Michał Rokita XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
8 Michał Gawlick Łukasz Zmysło Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach
9 David Podroužek Martin Slanina Smichovska Stredni Prumyslova Skola
10 Maciej Kowalski Bartłomiej Boruciński Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
11 Damian Herman Wojciech Połowniak Technikum Informatyczne SCI
12 Bartosz Rudnicki Przemysław Kłódka Technikum Informatyczne SCI
13 Mateusz Pioch Paweł Bańczak Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
14 Piotr Kwiatek Hubert Mandał Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
15 Alan Hebel Kamil Romiński Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
16 Bartłomiej Szyszko Krystian Kujawski Technikum Informatyczne SCI