On-line Education jest LPI Approved Academic Partner. Ponadto – On-line Education jest koordynatorem programu dla szkół oraz uczelni w Polsce.

Linux Professional Institute tworzy i podtrzymuje standard kwalifikacji zawodowych w zakresie technologii linuksowych oraz oprogramowania Open Source, wspierany na całym świecie przez firmy sektora IT, klientów korporacyjnych, społeczności zawodowe, jednostki rządowe i środowiska naukowe.

LPI powstał formalnie jako kanadyjska organizacja non-profit w 1999 roku i obecnie posiada ponad 30 oddziałów na całym świecie.

Od roku 1999, LPI przeprowadził ponad 280 tys. egzaminów i wydał ponad 95 tys. certyfikatów LPIC.

Certyfikaty LPI są neutralne – niezwiązane z konkretnym dostawcą technologii i międzynarodowe, rozpoznawane na calym świecie.

Linux Professional Institute oferuje trzy certyfikaty, potwierdzające znajomość technologii linuksowych na trzech poziomach zaawansowania: LPIC-1, LPIC-2, LPIC-3.

Są różne sposoby podejścia do egzaminu LPI. Standardową metodą jest egzamin w postaci komputerowych testów w centrach egzaminacyjnych Pearson VUE i Thomson Prometric. Alternatywnie LPI oferuje także możliwość egzaminu w wersji papierowej na konferencjach linuksowych i targach IT oraz u partnerów akademickich, takich jak On-line Education