Potyczki Młodych Adminów 2017

W minioną sobotę – 27 maja odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu

“POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW”

Organizatorami konkursy byli: ZSLiT nr 1 w Warszawie,On-Line Education, Zespół Szkół nr 1 w Kołobrzegu, Cisco Polska oraz Suse Polska. Patronat honorowy nad konkursem przejął Prezydent m. st. Warszawy. Konkurs był połączeniem rywalizacji uczniów w dwóch kategoriach równolegle:

 1. Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi – w etapie finałowym konkursu spotkali się pasjonaci systemów linuksowych, którzy rozwiązywali zadania praktyczne w zespołach 2-osobowych. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 11 szkół z różnych regionów Polski.
 2. Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT – w tym konkursie spotkali się uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki rankingowe w międzynarodowym konkursie “NetRiders Competitions CCENT” w regionie: Europa i kraje Federacji Rosyjskiej, aby sprawdzić swoje umiejętności praktyczne z zakresu objętego programem Cisco CCNA Routing & Switching. Program ten jest realizowany w Akademiach Lokalnych Cisco w wielu polskich szkołach. Uczestnicy startowali w konkursie indywidualnie.

A oto wyniki konkursu:

Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi:

 • I miejsce:
  Błażej Orzechowski, Oskar Grudziński – Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych, Sczecin
  Bartosz Rudnicki, Przemysław Kłódka – Technikum Informatyczne SCI, Szczecin (*)
 • II miejsce:
  Adam Żmuda, Daniel Pławiak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
 • III miejsce:
  Michał Malka, Sebastian Komuda – Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, Mińsk Mazowiecki
 • IV miejsce:
  Dominik Toton, Sebastian Toton – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach
 • V miejsce:
  Jakub Półgęsek, Jakub Szeląg – Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych im. gen. Zajączka, Warszawa
 • VI miejsce:
  Michele Le Bichan, Maciej Jędrasik – XIV Liceum Ogólnokształcace im. S. Staszica, Warszawa
 • VII miejsce:
  Michał Jakubek, Krzysztof Słomski – I Liceum Ogólnokształcące, Jasło
 • VIII miejsce:
  Dawid Małysa, Ryszard Borzych – Zespół Szkół Łączności, Kraków
 • IX miejsce:
  Jan Śmiałkowski, Jakub Trefon – Zespół Szkół nr 1 w Piekarach śląskich
 • X miejsce:
  Marcinn Wach, Mateusz Przybyła, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO, Siemianowice Śląskie

Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT:

 • I miejsce:
  Adam Żmuda – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
 • II miejsce:
  Dominik Toton – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach, ul. Mickiewicza 13, Ropczyce
 • III miejsce (2 równorzędne nagrody):
  Arkadiusz Jabłoński – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Ignacego Lisa 2, Dębica
  Daniel Pławiak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
 • IV miejsce:
  Mateusz Adamczyk – Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, ul. Chorzowska 5, Gliwice
 • V miejsce:
  Bartosz Rudnicki – Technikum Informatyczne SCI, ul. Mazowiecka 13, Szczecin
 • VI miejsce:
  Artur Czernia – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Ignacego Lisa 2, Dębica
 • VII miejsce:
  Aleksander Mickiewicz – Zespół Szkół nr 1, Śląskie Zakłady Naukowe, ul. Sokolska 26, Katowice
 • VIII miejsce:
  Miłosz Jakubczyk – III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, ul. Narutowicza 53, Inowrocław
 • IX miejsce:
  Przemysław Kłódka – Szczecińskie Collegium Informatyczne, ul. Mazowiecka 13, Szczecin

Komunikat:

(*) – zespół uczniów z Technikum Informatycznego SCI ze Szczecina zgłosił odwołanie od wyników. Praca uczniów została ponownie przeanalizowana i odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść uczniów (na etapie sprawdzania pracy nie uwzględniono punktów za część zadania z powodu braku hasła).


Galeria fotograficzna z zawodów finałowych – już wkrótce 🙂


 

 

Po raz czwarty zapraszamy na konkurs dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych – w formule czysto praktycznej, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii egzaminów on-line na maszynach wirtualnych! dla: uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych

W tej edycji konkurs rozgrywany jest w 2 kategoriach:

 1. Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi
 2. Konfiguracja i administracja sieciami komputerowymi – Cisco CCENT

Szczególnie przydatne przyszłym informatykom i teleinformatykom – wiedza i umiejętności objęte konkursem wchodzą w zakres kwalifikacji E.13 “Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami“.

Dla zwycięskich zespołów – w obu konkurencjach – atrakcyjne nagrody!

W konkurencji linuksowej wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konkursie, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator)!
Ponadto finaliści otrzymają vouchery egzaminu SUSE Cerified Administrator (SCA) in Enterprise Linux.  Informacje o certyfikacie i aktualnych ścieżkach certyfikacyjnych można znaleźć na stronie  https://training.suse.com/certification/

W konkurencji Cisco:
1 miejsce:     Xbox One  + plecak
2 miejsce:     Laptop Tablet Miix 300 + plecak
3 miejsce:     Garett VR4 +plecak

Potyczki administratorów odbywają się w rzeczywistych systemach serwerowych – to rywalizacja w praktycznym wykorzystaniu posiadanej wiedzy. Zespoły uczniowskie rozwiązują zadania w trybie zdalnym (on-line) na maszynach wirtualnych w systemie egzaminacyjnym organizatora.

Terminy na rok szkolny 2016/17

Finały 27 maj 2017 – Warszawa: Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, Warszawa ul. Wiśniowa 56
Terminy eliminacji w poszczególnych kategoriach:
Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi

I etap – wewnątrzszkolny – zgłoszenia zespołów przyjmowane są do dnia 26 marca 2017
II etap – ogólnopolski, on-line: 3-5 kwiecień 2017. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 12.04 2017
Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi – Cisco CCENT”
Rejestracja na platformie Cisco Networking Academy w kategorii NetRiders CCENT: http://www.academynetriders.com/index.php w dniach: 1.02.2017 – 22.03.2017.

Szczegółowe informacje o przebiegu Konkursu -> tutaj


 

On-line Edukacja – kim jesteśmy? Co oferujemy?

On-line Edukacja to programy edukacyjne dla szkół i nauczycieli oraz kursy i materiały dla wszystkich uczących się  22_Annoyed

główny programProgram AKADEMIA SUSE LINUX  – umożliwia szkołom średnim i wyższym prowadzenie najpopularniejszych autoryzowanych kursów firmy SUSE w ramach zajęć szkolnych.
Uczniowie i studenci mogą przejść w swojej szkole pełen autoryzowany kurs oraz otrzymać oryginalne certyfikaty zawodowe, zaliczając równocześnie dany przedmiot szkolny.
Program obejmuje umiejętności wymagane w kwalifikacji E.12 „Montowanie i przygotowanie do pracy komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych” technika informatyka oraz E.13 „Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie nimi” technika informatyka i technika teleinformatyka.
Program jest prowadzony, na podstawie umowy z firmami Novell Polska oraz SUSE, przez dr inż. Lucynę Pyzik z On-line Education.
W ramach programu można uzyskać tytuł zawodowy Certified Linux Administrator CLA – po zdaniu egzaminu.                                                                                Opis programu -> tutaj.

kolejny program We współpracy z SUSE oferujemy uczniom, studentom i nauczycielom możliwość uzyskania zarówno tytułu zawodowego CLA PL (po zdaniu praktycznego egzaminu online na maszynie wirtualnej)Certyfikat CLA-PL, jak i międzynarodowego tytułu zawodowego CLA poprzez udostępnienie, na specjalnie organizowanych sesjach egzaminacyjnych, testowego egzaminu online SUSE 050-720.

 

 

główny programpotyczki adminow 2015smOrganizujemy coroczny ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: „Potyczki Młodych Adminów”. Rywalizacja młodych administratorów systemów linuksowych odbywa się w rzeczywistych systemach serwerowych, co umożliwia sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania posiadanej wiedzy. Potyczki Młodych Adminów cieszą się szczególnym zainteresowaniem przyszłych informatyków – wiedza i umiejętności objęte konkursem wchodzą w zakres kwalifikacji E.13 „Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami” zawodów technik informatyk i technik teleinformatyk.
organizatorzy
Konkurs współorganizują: SUSE Polska, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie oraz Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

główny programPortal zdalnego nauczania z ofertą płatnych e-learningowych kursów zawodowych, w tym – kursów przygotowujących do międzynarodowych certyfikatów w zakresie ICT. Moduły kursów można zamawiać i kupować bezpośrednio ze strony – korzystając z koszyka.

kolejny programRepozytorium darmowych materiałów szkoleniowych: dla szkół podstawowych i gimnazjów, dla szkół ponadgimnazjalnych, ponadto praktyczne porady i tutoriale dla administratorów szkolnych sieci i pracowni komputerowych opartych o Linuksa.
Są to e-booki (w formacie pdf , w przygotowaniu: epub oraz mobi), kursy w postaci kopii zapasowych na LMS Moodle, kursy na platformie e‑learningowej LCMS ILIAS.
Dla szkół podstawowych i gimnazjów opracowano scenariusze z materiałami do 10 lekcji zajęć komputerowych i informatyki pod hasłem „Linux OpenSUSE środowiskiem ucznia i nauczyciela”.
Do każdego tematu zamieszczono odniesienie do podstawy programowej, plany lekcji, wskazówki metodyczne i techniczne, proponowane aktywności oraz możliwości rozszerzenia tematu.

główny programW ramach pomocy dla szkół udostępniamy  gotowe pliki z wersją edukacyjną OpenSUSE 12.3 KDE oraz 13.2 KDE, z zainstalowanym zestawem oprogramowania edukacyjnego do różnych przedmiotów szkolnych.


W przygotowaniu:

kursy MOOC umiejętności linuksowych pod kwalifikacje E.12/E.13, warsztaty na maszynach wirtualnych, webinaria dedykowane konkretnym zagadnieniom praktycznym.


Leave a Reply