O nas

On-Line Education Edukacja na odległość

W skrócie

On-Line Education oferuje kursy z dziedziny Informatyki pokrywając oraz uzupełniając skład programu nauczania w technikach i liceach, mogąc jednocześnie stanowić podstawę do nauki przedmiotów z kategorii „Systemy operacyjne” na uczelniach wyższych. Materiały dostępne są na platformie Ilias.

W ramach kursów dostępne są także testy w formie quizów wspomagających powtarzanie i utrwalanie wiedzy oraz ocenę wyników w nauce. Ponadto w wielu rozdziałach dostępne są zadania praktyczne do wykonania na własnej maszynie z wykorzystaniem autorskiego oprogramowania lub w wirtualnym środowisku on-line na platformie szkoleniowej. Uczeń rozwiązuje zadania i od razu otrzymuje swój wynik wraz z wypunktowaniem poszczególnych błędów.

Jesteśmy także organizatorami konkursu Potyczki Młodych Adminów, w którym co roku najzdolniejsi młodzi informatycy szkół średnich rywalizują ze sobą wykonując praktyczne zadania.

[layerslider_vc id=”2″ title=”Aktualnie z naszych kursów korzystają”]

Nasze kursy

Administracja podstawowa systemem Linux (openSUSE) – SLE201v15 na bazie OpenSuse 15

Podstawy administracją systemem OpenSuse 15, między innymi: instalacja, wprowadzenie do interfejsu graficznego i wiersza poleceń, najważniejsze polecenia, zdalna administracja, zarządzanie procesami, konfiguracja sieci, monitorowanie i zarządzanie systemem

Usługi sieciowe na bazie serwerów linuksowych

Najczęściej używane usługi w praktycznym ujęciu wraz z przydatnymi wskazówkami i przykładami użycia. Między innymi:

  • HTTP,
  • DNS,
  • DHCP,
  • FTP, NFS,SAMBA,
  • Firewall

Wprowadzenie do kontenerów Dockera (kurs w przygotowaniu)

Podstawy pracy z kontenerami, m. in.:

  • podstawy teoretyczne,
  • wprowadzenie do repozytorium obrazów
  • tworzenie podstawowych aplikacji
  • tworzenie rozbudowanych aplikacji
  • dodatkowe narzędzia dla Dockera
[layerslider_vc id=”1″ title=”Używane rozwiązania”]

Nasza oferta szkoleniowa nie kończy się na materiałach pisanych. To także testy w formie quizów wspomagających powtarzanie i utrwalanie wiedzy oraz ocenę wyników w nauce. Ponadto w wielu rozdziałach dostępne są zadania praktyczne do wykonania na własnej maszynie z wykorzystaniem autorskiego oprogramowania lub w wirtualnym środowisku on-line na platformie szkoleniowej. Uczeń rozwiązuje zadania i od razu otrzymuje swój wynik wraz z wypunktowaniem poszczególnych błędów.

top
©On-Line Education Wszystkie treści zawarte na tej stronie są własnością On-Line Education lub własnością autorów określonych w Przypisach.